JEDINEČNÝ HOTELOVÝ APARTMÁN Z DREVA

 JEDINEČNÝ HOTELOVÝ APARTMÁN Z DREVA

Konštrukcie

JEDINEČNÝ HOTELOVÝ APARTMÁN Z DREVA

Hotelový apartmán Wooden Cave v Grécku v sebe spája moderný dizajn a ekológiu. A prečo práve drevený hotel? Pri stavbách rôzneho druhu sme skôr zvyknutí na oceľ a betón. V súčasnosti si však ľudia čoraz viac uvedomujú dôležitosť udržateľnosti a stavebníctvo nie je výnimkou. Podľa magazínu National Geographic práve výroba betónu a cementu tvorí približne 8 % z celkovej hodnoty uhlíkovej stopy v atmosfére. Produkcia ocele zas môže za približne 5 % celkovej hodnoty svetových emisií. Hotelový apartmán Wooden Cave je dôkazom, že staré známe drevo môže byť budúcnosťou stavebníctva.

 

Stavba Wooden Cave je súčasťou rezortu Hyades Mountain v Grécku. Konkrétne v obci Trikala Korinthias. Hotelový apartmán sa nachádza v nadmorskej výške až 1 100 metrov. Jeho jedinečný vzhľad má na svedomí architektonické štúdio Tenon Architecture. 

 

Hotel nie je jedinečný len samotnou skutočnosťou, že je vytvorený z dreva ale aj samotným spôsobom spracovania materiálu. Nepravidelné tvary drevených dosiek boli navrhované počítačovým programom na základe špeciálneho algoritmu. Dosky do danej podoby vyrezali dvaja architekti Apostols Mitropouls a Thonas Zevros.

 

Nábytok v interiéry sa ako keby zlieval do jedného uceleného celku. Posteľ, lavica na sedenie či kuchynská linka sú zabudované priamo do stien samotného apartmánu. Atmosféru tohto jedinečného miesta dopĺňa priestor na sedenie s krbom. Borovicové drevo je doplnené čiernymi detailmi v podobe lámp, batérií či posteľných návliečok.

 

Noc v tomto hoteli musí byť nezabudnuteľným zážitkom.

 

 

Zdroj: ASB