Spolupráca so svetoznámou interiérovou dizajnérkou

spalna

Naša firma

Spolupráca so svetoznámou interiérovou dizajnérkou

Viete si predstaviť, že by ste boli dcérou 11. vojvodu z Marlborough, členkou rodiny Churchill a v príbuzenskom vzťahu s Lady Dianou? Niektorým by to zrejme stačilo k pohodlnému a pasívnemu životu. To však nie je prípad svetoznámej interiérovej dizajnérky, Lady Henrietty Spencer-Churchill.

 

lady Henrietta

 

Už vo veku 23 rokov založila úspešnú dizajnérsku spoločnosť Woodstock Designs so zameraním na bytový dizajn, o 5 rokov neskôr k nej pridala samostatnú spoločnosť Spencer-Churchill Designs zameranú na výrobu nábytku, textílií a tapiet. Vďaka jej medzinárodnému úspechu mohla neskôr spustiť americkú dizajnérsku spoločnosť Spencer-Churchill Designs Inc.

 

Charakteristickým znakom tvorby Lady Henrietty je prepojenie súčasných moderných trendov s historickými prvkami a charakterom architektúry. Je autorkou viacerých kníh o interiérovom dizajne v klasickom štýle, členkou Britského inštitútu interiérového dizajnu (BIID) a členkou a zároveň bývalou prezidentkou britskej kapitoly Medzinárodnej asociácie pre dizajn interiéru (IIDA). Taktiež vyučuje na New York School of Interior Design a na ďalších školách v Londýne.

 

jedalen

 

S touto výnimočnou dámou sme mali možnosť spolupracovať pri rekonštrukcii súkromnej vily, kde sme zabezpečovali komplexnú koordináciu projektu za stavebnú a technickú časť. Lady Henrietta nám sprostredkovala svoju predstavu ohľadom materiálu a dispozičného riešenia, našou úlohou bolo previesť jej myšlienky do technickej roviny a zapracovať ich do reality.

 

Bola to pre nás mimoriadna skúsenosť, za ktorú Lady Henriette ďakujeme. Na druhej strane veríme, že aj my sme boli pre ňu prínosom a poskytli jej cennú spätnú väzbu z realizačnej stránky. A naše poďakovanie patrí aj investorovi, vďaka ktorému táto kooperácia vôbec mohla vzniknúť. 😊

 

Lady Henrietta

 

P.S.: Tešíme sa na druhú etapu spolupráce na budúci rok.